Aluseks 22 Arvustust.

Aluseks 24 Arvustust

Ka eelmüügil põhinevat rahastamisvormi kasutatakse kõige sagedamini loovmajanduse ja kultuuriprojektide vallas, aga leidub näiteid ka täiesti ärilise iseloomuga projektidest. Kasumipõhises ühisrahastamises on suhteliselt pika ajalooga tarbimislaenude andmine ühisrahastamise vormis, aga katsetatase ka ärirahastamisega. Elujõuline näib see olevat kinnisvaras, võib-olla ka ärilaenude puhul. Kõige rohkem küsimärke, kas võimalik on saavutada mõistlik riski ja tulu suhe, on seni alustavate ettevõtete omakapitali investeerimise suhtes.

Ühisinvesteerimise puhul sõltub investeeringute tagastamine paljuski investeeringu objektiks oleva ettevõtte käekäigust. Seetõttu tuleb sellise investeeringu puhul arvestada üsna pika tasuvuse perioodiga, seda eriti alustava ettevõtte puhul, mille kasumisse jõudmine nõuab omajagu aega. Ka rahastuse taotlejal tuleb arvestada teatud riskidega. Näiteks ühisrahastusplatvormi veebilehel oma innovaatilise idee avalikustamisel on oht, et idee varastatakse.

Samuti võidakse platvormil avaldatud isikuandmeid väärkasutada. Riskide vähendamiseks ning ühisrahastusplatvormi mõistlikuks kasutamiseks on soovitatav kindlasti enne tegutsemist kontrollida platvormi ja selle juhtkonna usaldusväärsust, varasemaid projekte ning põhjalikult tutvuda platvormi tingimustega. Kunsti kui investeeringu tootluse kohta tehtud uuringud näitavad, et kunstiteosed aitavad investeeringuportfelli riski mõnevõrra hajutada, sest nende hinnakõikumine on vähe seotud aktsiaturu kõikumisega.

Inimesel, kes ostab kunsti peamiselt hinnatõusust tulu saamise eesmärgil, võib olla otstarbekas pöörata tähelepanu väga säravate teoste varju jäävatele töödele, mille hind ei tõuse enampakkumise käigus emotsionaalsetesse kõrgustesse. Kõik me oleme kuulnud mõtteavaldusi, et haridus on investeering. Tõepoolest, ka hariduse tootlust on võimalik arvutada. OECD meetodil hariduse tasuvuse arvutamise põhimõte on lihtne.

See käib sarnaselt muudegi investeeringute tasuvuse arvutamisega: tuleb leida kõrghariduse omandamiseks tehtud kulutused ja kõrgharidusest tulenev palgalisa. Neid on, aga enamasti on need täielikult automatiseeritud, ei kesta kauem kui paar minutit ja otsus võetakse koheselt. Kiirlaenu saab Eestis kätte kodust lahkumata. Kogu taotlus tehakse interneti teel.

Kiirlaen ei nõua käendajat ega tagatist. Kui taotlete suurt summat, aga teil on suuri võlgnevusi või olete olnud pika aega maksevõimetu, siis suure tõenäosusega te laenu ei saa. Samuti, kui soovite võtta laenu aga te juba varakult teate, et ei kavatse seda tagastada, siis suure tõenäosusega saate te eitava vastuse. Enamik kiirlaenu pakkumistest pakkuvad summat suuruses kuni 5, eurot.

Enamus annab laenu pikemaks perioodiks, näiteks 6 kuni 50 kuud.

Laenu tagastamisperiood võib olla üks kuu kuni mitu aastat. Tänapäeval krediidiasutused ei nõua laenu tagastamist 15 päeva või ühe kuu jooksul. Enamus annab laenu pikemaks perioodiks, näiteks 6 kuni 50 kuud. See aga ei tähenda, et te ei saa tagastada laenu varem. Kui teil tekkis selline võimalus, krediidiasutus pooldab laenu varasemat kustutamist.

Tasub ka mainida, et peaaegu kõik laenupakkumised turul kasutavad paindlikku maksegraafikut – see tähendab, et teil on võimalus ise valida millal ja mis suuruses osamakseid teha. Kiirlaen on väärt võtmist kui raha on vaja kohe ja tahate saada laenu kiiresti. See tavaliselt juhtub siis, kui aeg on otsustava tähendusega:. Kuigi kiirlaenud on ettenähtud eelkõige kiireloomuliste situatsioonide jaoks, neid siiski saab kasutada ka väiksemate ostude sooritamiseks.

Sellisel juhul on tähtis omada kindel arusaam makstavast intressist ja võetavatest finantskohustustest. Sobiva lahenduse leidmiseks lähtuge nendest pakkumistest, mida te leiate selle veebilehe ülemisest osast. Tihtipeale krediidiasutused organiseerivad kampaaniaid, mille järgi saab laenu kätte tasuta, ehk ilma intressita. Tagastamisele kuuluv kogusumma on võrdne saadud laenusummaga.

Kasutage sellist võimalust, kuid mäletage tagastada laenu õigeaegselt, muidu peab maksma trahvi. Ka kogu laenutaotluse läbivaatamise protsess on tunduvalt aeganõudvam kui kiirlaenul internetis. Kui peale laenutaotluse läbivaatamist selgub, et panga tingimused ei võimalda sul hetkel laenu saada, võivad nad pakkuda krediitkaarti. See on aga sageli hoopis suuremate intresside ning mitmete esialgu varju jäävate täiendavate kuludega kaarti hooldustasud jms.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *